História klubu

História futbalu v Zlatých Klasoch siaha až do roku 1928, kedy bola založená športová organizácia pod názvom Nagymagyari Sport Egylet (NSE). Cieľom tejto organizácie bolo v dedine spopulárniť futbal a iné športy. Prvým predsedom NSE bol János Tamáskovics, ale už v roku 1929 jeho miesto zaujal Ádám Hantos.
Do roku 1932 sa v dedine hrali len priateľské zápasy, ale v tomto roku vstúpili do MLSZ (Magyar Labdarúgó Szövetség-futbalový zväz v Maďarsku). Vstup už v roku 1933 mužstvu umožnil, aby sa zapojilo aj do sútaže. So vstupom sa zmenil aj názov oddielu, vystupovali pod názvom ŠK Slovan Veľký Máger. Na majstrovské zápasy nastupovali proti mužstvám z Bratislavy (MTE Bratislava, Testvériség SE, Dornkappel) a mužstvám z okolia Bratislavy (Püspöki TK, Šamorín, Csölle).
Po skončení vojny, v roku 1946 sa začína nová éra, s novými podmienkami, nakoľko rozmery ihriska nezodpovedali normám a bolo potrebné ho prestavať. Neskôr sa viackrát zmenil aj názov športového oddielu: od roku 1953 Družstevník Rastice, po tomto názve vystupovali aj pod menom Závlahár a po istom čase sa zase vrátili k názvu Družstevník. Od roku 1973 klub vystupoval pod názvom Agroprogres.
V roku 1977 mužstvo vyhralo okresnú sútaž a postúpilo do 1. B triedy krajskej sútaže. Po úspešných rokoch v tejto sútaži prišiel postup do 1. A triedy krajskej sútaže. Nasledovali úspešné roky. Vybudovala sa dalšia krytá tribúna a v roku 1986 sa dokončila aj výstavba osvetlenia. Úspešným trénerom tohto obdobia bol Marian Elefant, mužstvo tvorilo mnoho vynikajúcich hrácov(Svoboda, Mandzák, Kummer, Bušík). V roku 1988 dosiahol futbal v Zlatých Klasoch svoj najväcší úspech-postup do 2. slovenskej ligy. Po tomto úspechu na začiatku 90.-tych rokov, po zániku firmy Agroprogres prišli na rad horšie časy. So zánikom firmy zanikli aj štedré sponzorské príspevky a mužstvo zostúpilo až do okresnej sútaže.
V sezóne 2008/2009 vyhralo mužstvo Zlatých Klasov 1.triedu okresnej súťaže a získalo tak právo účinkovania v V.lige. Pri tomto úspechu stál na čele klubu Štefan Kunyi.

Mužstvo aktuálne ešte stále pôsobí v súťaži V.liga-Juh, ale na prezidentskom poste koncom súťažného ročníka 2009/2010 nastala zmena. Štefana Kunyiho nahradil Vincent Lovász. Ďalšími členmi vedenia nášho klubu sú Ľudovít Mikóczi, Árpád Vlahy, Jozef Hraška, Ján Nagy a Csóka Štefan.