FK Zlaté Klasy-Trhová Hradská 4:1 (4:0)

16.10.2011 17:56

naše góly: Gallo, Mészáros, Kordanič 2 (druhý z 11m)

naša zostava: Jánoš, Berner, Dudík Pav.(Kovács), Štrba(Szikela), Dudík Pat., Gallo, Hollósi, Illés, Katona, Kordanič, Mészáros(Lengyel)

V 11.kole našej súťaže sme hostili súpera zo stredných priečok tabuľky, mužstvo z Trhovej Hradskej. Keďže stretnutia proti tomuto mužstvu nebývajú ľahké, očakával sa náročný a zaujímavý zápas.

Nakoniec ale celý duel dopadol úplne inak. Súpera sme za 28 minút knokautovali, keď sme mu uštedrili až 4 góly. Pri týchto góloch sme ťažili najmä z presných výkopov nášho brankára Jánoša a zrýchlosti našich ofenzívnych hráčov. Postupne sa gólovo presadili Gallo, Mészáros a dvakrát Kordanič. Po polhodine bolo prakticky po stretnutí, súper pôsobil veľmi odovzdaným dojmom. V prvom dejstve hneď niekoľko našich hráčov podalo vynikajúce výkony, výborne zahrali najmä Dudík Patrik, Štrba, Gallo, Kordanič. Ale aj zvyšní členovia našej jedenástky si držali vysoký štandard.

Po prestávke bolo dôležité najmä to, aby sme pri takomto vysokom vedení nepoľavili v koncentrácii. Žiaľ, stalo sa presne to, čo sme nechceli. Po kvalitnom výkone z prvého dejstva nebolo ani stopy ani slychu. Viazla nám kombinácia, hrali sme vyslovene zle. Hráči súpera mali viac z hry a čoraz častejšie ohrozovali našu bránu. Logickým vyustením tohto stavu bol gól v našej bráne, ktorým hostia stanovili na konečných 4:1.

Dnešný zápas bol teda zápasom dvoch rozdielnych polčasov. Napriek veľmi slabému druhému polčasu treba mužstvo pochváliť, ale určite si z neho treba zobrať veľké ponaučenie. V ďalších stretnutiach sa nám takýto zhoršený výkon môže vypomstiť....