FK Zlaté Klasy-Orechová Potôň 4:1 (3:1)

01.10.2011 19:07

naše góly: Mészáros, Katona, Kordanič, Lengyel

naša zostava: Jánoš, Berner, Klúcsik, Štrba, Dudík Pat.(Kovács), Gallo, Hollósi, Szikela (Ruman), Katona, Mészáros (Lengyel), Kordanič

Zápas 9.kola sme z dôvodu svadby nášho hráča Attilu Illésa odohrali trošku v netradičnom čase, už v sobotu. Úvodný výkop stretnutia mali na starosti práve mladomanželia, ktorým by sme aj touto cestou chceli zaželať veľa šťastia v živote!!!

Po minulotýždňovej blamáži v Jelke sme si v domácom zápase potrebovali jednoznačne napraviť naše renomé. Sťažiť našu cestu za víťazstvom mali hráči Orechovej Potône, ktorí v posledných týždňoch podávali veľmi stabilné a dobré výkony!

Už v úvode stretnutia bolo jasné, že náš nevýrazný a kŕčovitý výkon z posledného zápasu sme hodili za hlavu. Začali sme celkom slušne, boli sme aktívni... Na náš prvý zásah ani netrebalo dlho čakať, po rohovom kope sa hlavou pekne presadil Mészáros. Tento gól nás síce na krátky čas upokojil, ale onedlho sme mohli začať s dobiedzaním brány súpera opäť za nerozhodného stavu. Po sérii chýb nášho mužstva sa totiž hosťom podarilo vyrovnať. Našťastie tento vyrovnávajúci gól nás nevyviedol z miery a pokračovali sme v našej útočnej hre. Darilo sa najmä Katonovi, ktorý si na kraji pravej strany robil z hosťujúcich obrancov „dobrý deň“. A práve Katona ešte v prvom polčase využil zmätok v šestnástke hostí, prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a upravil na 2:1. Do polčasovej prestávky sme pridali ešte jeden gól,  svoju streleckú formu potvrdil z blízka Kordanič.

V druhom dejstve sme v našej dobrej hre nepoľavili, naďalej sme hýrili aktivitou a chceli sme zveľadiť náš výsledok. Ten sa však menil už iba raz. Lengyel v strede druhého polčasu po pár minútach pobytu na ihrisku akrobaticky stanovil na konečných 4:1.

Po dlhšej dobe sa nám podarilo divákov potešiť  dobrou hrou. Väčšina našich hráčov podala veľmi dobré výkony. Samozrejme úplne ideálne to nebolo ani tentoraz. V prvom polčase miestami naša obrana poriadne škrípala, ale v druhom polčase už aj táto formácia obstála na výbornú....

Súpera napriek prehre rozdielom triedy treba pochváliť najmä zato, že k nám neprišli „betonovať“ a svojim spôsobom hry sa rovnako pričinili k dobrému zápasu.